Side business 2023.साइड बिज़नेस २०२३ How to earn Money by trading 2023.

सार्वजनिक रूपमा सूचीबद्ध कम्पनीहरूको शेयर वा स्टकहरू खरीद र बिक्री समावेश गर्दछ। यो एक गतिशील र जटिल वित्तीय बजार हो जहाँ लगानीकर्ता र व्यापारीहरूले मूल्य आन्दोलन र उतार-चढ़ावबाट लाभ उठाउने लक्ष्य राख्छन्।
सेयर बजार कारोबारमा भाग लिनका लागि केही मुख्य अवधारणाहरू बुझ्नु आवश्यक छ। पहिलो, शेयरहरूले कम्पनीमा स्वामित्वको प्रतिनिधित्व गर्दछ र स्टक एक्सचेन्जहरूमा कारोबार गरिन्छ। कम्पनीको कार्यसम्पादन, उद्योग प्रवृत्ति, आर्थिक अवस्था, र लगानीकर्ताको भावना जस्ता विभिन्न कारकहरूले सेयरको मूल्यलाई प्रभाव पार्न सक्छ।
सेयर ट्रेडिंग ब्रोकरेज खाता मार्फत गर्न सकिन्छ, या त परम्परागत ब्रोकर वा अनलाइन प्लेटफर्मको साथ। ट्रेडहरू राख्नु अघि, सम्भावित लगानी अवसरहरू पहिचान गर्न अनुसन्धान र विश्लेषण गर्न आवश्यक छ। यसमा कम्पनीको वित्तीय अध्ययन, बजार प्रवृतिहरूको विश्लेषण, र समाचार र घोषणाहरूको ट्रयाक राख्ने समावेश हुन सक्छ जसले शेयर मूल्यहरूलाई असर गर्न सक्छ।
त्यहाँ दुई मुख्य व्यापारिक रणनीतिहरू छन्: दीर्घकालीन लगानी र छोटो अवधिको व्यापार। दीर्घकालीन लगानीकर्ताहरूले पुँजी वृद्धि र लाभांशको अपेक्षासहित विस्तारित अवधि,प्राय:वर्षसम्म शेयरहरू राख्छन्। अर्कोतर्फ, छोटो अवधिका व्यापारीहरूले छोटो-अवधि मूल्य आन्दोलनहरूबाट लाभ उठाउने लक्ष्य राख्छन्, प्रायः दिन, घण्टा वा मिनेट भित्र।
शेर बाजार मा पक्का पैसा कमाउन सकिन्छ त भन्ने कुरा मा एउटा रिस्क को काम हो । तर यसलाई काम मानेर अपनाउन सकियो भने अबस्य कमाउन सकिन्छ ।यस्मा टेक्नीकल खेल हो र यसबारे सिक्नु चाही पक्का पर्छ यसमा सिक्नु पर्ने मुख्य कुरा हरु यस्मा राखी दिन्छु । जून बेसिक देखि एडभांस सम्मको भिडियो हरु पनि बनाउने छू। सिक्नु पर्ने कुरा हरु
१ केन्डलस्कटिक पेटर्न
२ चार्ट पेटर्न
३ प्राइस एक्शन
४ भलुम
शेर बजार एउटा समुन्द्र हो जहा पहिला पौडीन सिक्नु पर्छ अनि मात्र सफल हुन सकिन्छ

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top